Biz Kimiz?

HAKKIMIZDA

Cari Teşvik olarak bizler alanında 10 yılı aşkın tecrübeye sahip İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanları, Vergi Uzmanları, Avukatlar, Mali Müşavirler den oluşan ekibimizle birlikte, standart  bir hizmet kalitesini öngören rehberlik anlayışı ile layık olduğunuz ilgiyi ve ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi her koşulda güvenilir bir şekilde size sunmakta ve sizi desteklemekteyiz.

Bu çerçevede, Cari Teşvik İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Danışmanlığı, Vergi danışmanlığı, Yönetim Koçluğu/Danışmanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği danışmanlığı alanlarında hizmet vermektedir.

Ayrıca Cari Teşvik olarak  “İstihdam Teşvik Tarama ve Uygulama Danışmanlığı” kapsamında , uzmanlarımız tarafından hazırlanan yazılımımız aracılığı ile yararlanılamayan veya eksik yararlanılan sigorta prim teşviklerini  uzmanlarımız tarafından firmalarınızı ziyaret esnasında tespit edip geçmiş dönem/cari dönem teşvik şeklinde rapor olarak sunmaktayız. Cari dönem başta olmak üzere devam eden aylarda maddi kayıpları ortadan kaldırmaktayız.

Bunun yanı sıra “Denetim Süreçleri ve Eğitimi”  kapsamında  İşyeri kayıtlarınızı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişi, Sosyal Güvenlik Müfettişi, Sosyal Güvenlik Denetmeni tarafından incelenmesinden önce denetime hazır hale getirmekteyiz, İlgili mevzuata aykırılıktan oluşabilecek riskler hakkında işvereni uyarmaktayız, Son on yıllık yasal defter ve kayıtları mevzuata uygun olarak incelemekte, tespit edilen eksikleri rapor etmekteyiz, Her ay düzenli işyeri İK ve muhasebe departmanlarını örnek olay ve soru cevap uygulaması ile eğitime tabi tutmaktayız, İşveren uygulamaları ve güncel mevzuat hakkında düzenli sirküler hazırlamaktayız. Yaptığımız bu çalışmalar ile firmanızın işlemlerini mevzuata uygun hale getirilmesini sağlayarak firmanızın karşılaşabileceği İdari Para Cezalarını bertaraf etmekteyiz. Bu doğrultuda işverenlerimize doğru ve yerinde rehberlik hizmeti vermekteyiz.

Çalışma Usulümüz

  • İstihdam teşvikleri ile ilgili olarak tarama ve tespit işlemi esnasında sizlerden vekâlet veya yazılı doküman talep edilmemekte olup tarama ve tespit işlemleri tamamen ücretsizdir.

  • İşyerinizde istihdam edilen sigortalıların teşvik kapsamından olup-olmadıklarının belirlenmesi için, SGK tarafından işyerinize verilen e-bildirge şifresi gizlilik protokolü imzalanarak talep edilmektedir.

  • Talebiniz halinde çalışma sizin gözetiminizde, sizin belirleyeceğiniz bir ortamda yapılabilmektedir.

  • Programlarımız vasıtasıyla teşvik kapsamındaki sigortalı sayısı, aylık sağlanacak teşvik prim tutarı, geçmiş dönem tahsil edilecek teşvik prim tutarı tarafınıza rapor olarak sunulacaktır.

Hizmet Bedelimiz

Şirketinize teşvik danışmanlığı yapmaya başladığımız tarihten sonra kazandıracağımız ilave istihdam teşviklerinden sağlanan net prim tutarının, danışmanlık sözleşmesinde belirtilen orana tekabül eden kısmı tarafınıza fatura edilecektir.

Söz konusu hizmet bedeli, ilave teşvikten doğan prim net tutarının şirket kasasına girmesi sonrasında hüküm ihtiva etmektedir.

 Not: Firmamız tarama ve tespit sonucunda yararlanılmakta olan mevcut SGK teşviklerine ilave bir teşvik kazandıramadığı sürece herhangi bedel fatura etmemekte, sadece ilave kazandırılan teşvikin sağladığı indirim tutarı üzerinden hizmet bedeli talep edilmektedir.

Çalışmalarımız hakkında daha detaylı bilgi almak ve talebiniz doğrultusunda firmanızın uzman ekibimiz tarafından ziyaret edilebilmesini sağlamak için lütfen iletişime geçiniz.